Panie, spraw, abym zawsze pragnął więcej niż zdołam osiągnąć.
Pierwsza wizyta
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Projekt EFS

logo1

logo2„Moja szkoła Gimnazjum im. C. Miłosza w Mierzęcicach moją szansą”

Zapytania ofertowe

Rekrutacja do projektu

Regulamin rekrutacji

Informacje o projekcie

WYCIECZKI

Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów

Wycieczka na Uniwersytet Śląski

e-Dziennik

synergia.png

BIP

Gimplus

gimplus logo

Rozkład dzwonków

  1

   800 - 845

  2

   850 - 935

  3

   940 - 1025

  4

   1030 - 1115

  5

   1125 - 1210

  6

   1225 - 1310

  7

   1315 - 1400

  8

   14 05 -14 50

Biblioteka

Świetlica

 

gimrek

Kalendarz

Dzisiaj jest
Poniedziałek
11 grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan, Waldemar, Wojmir

Galeria.

Galeria zdjęć

Bezpiecznie w Internecie

Dziecko w sieci

Dopalaczom mówimy: NIE!

Kto jest on-line?

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Statystyki

Odsłon : 861680

BEZPIECZNY STOK

bezpiecznystok


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Pierwsza wizyta PDF Drukuj Email
Wpisał A. Ł.   
Czwartek, 26 Czerwca 2008 20:07

Pierwsza wizyta

 

Nasi nowi przyjaciele, gdyż możemy ich już teraz tak nazywać, okazali się być przemiłymi ludźmi, z którymi nie tylko dobrze się pracowało, ale i przyjemnie spędzało czas wolny. Rozpoczęliśmy od pokazania gościom całej szkoły oraz zapoznania ich z polskim systemem edukacyjnym i zasadami funkcjonowania naszej placówki. Większość czasu spędzaliśmy w szkolnej bibliotece, gdzie pracowaliśmy nad wspólnym wnioskiem, ale znaleźliśmy również czas na obserwację kilku lekcji, gdyż goście nasi byli bardzo zainteresowani naszymi metodami pracy oraz bliższymi kontaktami zarówno z nauczycielami, jak i uczniami. Ci ostatni pokazali się od najlepszej strony, zachowując się wzorowo i radząc sobie nieźle z językami obcymi, których uczą się w szkole, gdyż mogli porozumiewać się z naszymi gośćmi zarówno po angielsku, jak i niemiecku.

  Jednym z punktów programu była wizyta w Urzedzie Gminy, gdzie odbyło się spotkanie z Wójtem naszej gminy, p. Stanisławem Paksem. Goście otrzymali najistotniejsze informacje dotyczące gminy, jej sytuacji ekonomicznej i projektów finansowanych przez Unię Europejską. Sami również podzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi ich krajów oraz wrażeń z odbywanej wizyty. Byli wyraźnie zadowoleni ze spotkania i usatysfakcjonowani zdobytymi wiadomościami.

  Staraliśmy się, aby wrażenia po wizycie w naszym kraju były jak najlepsze. Wprawdzie jeden z dni poświęciliśmy na odwiedzenie obozu zagłady w Oświęcimiu, co nastroiło naszych gości nieco refleksyjnie, ale sami uważali, że ich obowiązkiem jest zapoznać się także z tą częścią naszej wspólnej historii. Za to następna wycieczka, do Krakowa, była typowo rekreacyjna. Najpierw, podczas zwiedzania Wawelu, została im przekazana cała historia Polski w pigułce, ale ponieważ była to ich pierwsza wizyta tutaj, chętnie wysłuchali dziejów naszego kraju. Resztę dnia poświęciliśmy na spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem co ciekawszych miejsc. Byliśmy więc w Kościele Mariackim i Sukiennicach, pod Bramą Floriańską i przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Na Rynku wysłuchaliśmy hejnału i odwiedziliśmy wystawę Szopek Krakowskich, które tak spodobały się naszym gościom, że kupili sobie ich miniaturki na pamiątkę pobytu w Krakowie, ale nabyli też sporo innych upominków dla swych rodzin i znajomych.

 Jeden z naszych gości, Ercan z Turcji, od początku zafascynowany był ogromną ilością śniegu i niskimi temperaturami, które u nas panowały. W tej części kraju, z której pochodzi, śnieg jest rzadkością, a jego opady zwykle uznawane są za klęskę żywiołową. Gdy dowiedziały się o tym nasze uczennice, ulepiły dla niego dwa ogromne bałwany na szkolnym boisku. Wzruszony Ercan zrobił sobie z nimi całą serię pamiątkowych zdjęć. Dodatkową atrakcją była przejażdżka saniami zaprzężonymi w dwa konie wzdłuż jeziora w Przeczycach.

  Nasi przyszli partnerzy wydawali się być bardzo zadowoleni z pobytu w naszej szkole. Nie szczędzili nam słów pochwały i podziękowań i wyrazili nadzieję, że jeszcze kiedyś będą mogli do nas przyjechać. Przede wszystkim jednak serdecznie zapraszali nas do odwiedzin w ich krajach. Wszyscy mamy wielką nadzieję, że nasz projekt dojdzie do skutku i nasi uczniowie będą mogli nawiązać przyjazne kontakty ze swoimi rówieśnikami z naszych partnerskich szkół.


                                                                                  mgr Jadwiga Szwengruben