Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi.
Pierwsza wizyta
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Projekt EFS

logo1

logo2„Moja szkoła Gimnazjum im. C. Miłosza w Mierzęcicach moją szansą”

Zapytania ofertowe

Rekrutacja do projektu

Regulamin rekrutacji

Informacje o projekcie

WYCIECZKI

Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów

Wycieczka na Uniwersytet Śląski

e-Dziennik

synergia.png

BIP

Gimplus

gimplus logo

Rozkład dzwonków

  1

   800 - 845

  2

   850 - 935

  3

   940 - 1025

  4

   1030 - 1115

  5

   1125 - 1210

  6

   1225 - 1310

  7

   1315 - 1400

  8

   14 05 -14 50

Biblioteka

Świetlica

 

gimrek

Kalendarz

Dzisiaj jest
Niedziela
22 kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

Galeria.

Galeria zdjęć

Bezpiecznie w Internecie

Dziecko w sieci

Dopalaczom mówimy: NIE!

Kto jest on-line?

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Statystyki

Odsłon : 990370

BEZPIECZNY STOK

bezpiecznystok


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Pierwsza wizyta PDF Drukuj Email
Wpisał A. Ł.   
Czwartek, 26 Czerwca 2008 20:07

Pierwsza wizyta

 

Nasi nowi przyjaciele, gdyż możemy ich już teraz tak nazywać, okazali się być przemiłymi ludźmi, z którymi nie tylko dobrze się pracowało, ale i przyjemnie spędzało czas wolny. Rozpoczęliśmy od pokazania gościom całej szkoły oraz zapoznania ich z polskim systemem edukacyjnym i zasadami funkcjonowania naszej placówki. Większość czasu spędzaliśmy w szkolnej bibliotece, gdzie pracowaliśmy nad wspólnym wnioskiem, ale znaleźliśmy również czas na obserwację kilku lekcji, gdyż goście nasi byli bardzo zainteresowani naszymi metodami pracy oraz bliższymi kontaktami zarówno z nauczycielami, jak i uczniami. Ci ostatni pokazali się od najlepszej strony, zachowując się wzorowo i radząc sobie nieźle z językami obcymi, których uczą się w szkole, gdyż mogli porozumiewać się z naszymi gośćmi zarówno po angielsku, jak i niemiecku.

  Jednym z punktów programu była wizyta w Urzedzie Gminy, gdzie odbyło się spotkanie z Wójtem naszej gminy, p. Stanisławem Paksem. Goście otrzymali najistotniejsze informacje dotyczące gminy, jej sytuacji ekonomicznej i projektów finansowanych przez Unię Europejską. Sami również podzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi ich krajów oraz wrażeń z odbywanej wizyty. Byli wyraźnie zadowoleni ze spotkania i usatysfakcjonowani zdobytymi wiadomościami.

  Staraliśmy się, aby wrażenia po wizycie w naszym kraju były jak najlepsze. Wprawdzie jeden z dni poświęciliśmy na odwiedzenie obozu zagłady w Oświęcimiu, co nastroiło naszych gości nieco refleksyjnie, ale sami uważali, że ich obowiązkiem jest zapoznać się także z tą częścią naszej wspólnej historii. Za to następna wycieczka, do Krakowa, była typowo rekreacyjna. Najpierw, podczas zwiedzania Wawelu, została im przekazana cała historia Polski w pigułce, ale ponieważ była to ich pierwsza wizyta tutaj, chętnie wysłuchali dziejów naszego kraju. Resztę dnia poświęciliśmy na spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem co ciekawszych miejsc. Byliśmy więc w Kościele Mariackim i Sukiennicach, pod Bramą Floriańską i przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Na Rynku wysłuchaliśmy hejnału i odwiedziliśmy wystawę Szopek Krakowskich, które tak spodobały się naszym gościom, że kupili sobie ich miniaturki na pamiątkę pobytu w Krakowie, ale nabyli też sporo innych upominków dla swych rodzin i znajomych.

 Jeden z naszych gości, Ercan z Turcji, od początku zafascynowany był ogromną ilością śniegu i niskimi temperaturami, które u nas panowały. W tej części kraju, z której pochodzi, śnieg jest rzadkością, a jego opady zwykle uznawane są za klęskę żywiołową. Gdy dowiedziały się o tym nasze uczennice, ulepiły dla niego dwa ogromne bałwany na szkolnym boisku. Wzruszony Ercan zrobił sobie z nimi całą serię pamiątkowych zdjęć. Dodatkową atrakcją była przejażdżka saniami zaprzężonymi w dwa konie wzdłuż jeziora w Przeczycach.

  Nasi przyszli partnerzy wydawali się być bardzo zadowoleni z pobytu w naszej szkole. Nie szczędzili nam słów pochwały i podziękowań i wyrazili nadzieję, że jeszcze kiedyś będą mogli do nas przyjechać. Przede wszystkim jednak serdecznie zapraszali nas do odwiedzin w ich krajach. Wszyscy mamy wielką nadzieję, że nasz projekt dojdzie do skutku i nasi uczniowie będą mogli nawiązać przyjazne kontakty ze swoimi rówieśnikami z naszych partnerskich szkół.


                                                                                  mgr Jadwiga Szwengruben