Chleb otwiera każde usta.
Rok 2016/2017 Z wizytą w Urzędzie Gminy Mierzęcice
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Projekt EFS

logo1

logo2„Moja szkoła Gimnazjum im. C. Miłosza w Mierzęcicach moją szansą”

Zapytania ofertowe

Rekrutacja do projektu

Regulamin rekrutacji

Informacje o projekcie

WYCIECZKI

Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów

Wycieczka na Uniwersytet Śląski

e-Dziennik

synergia.png

BIP

Gimplus

gimplus logo

Rozkład dzwonków

  1

   800 - 845

  2

   850 - 935

  3

   940 - 1025

  4

   1030 - 1115

  5

   1125 - 1210

  6

   1225 - 1310

  7

   1315 - 1400

  8

   14 05 -14 50

Biblioteka

Świetlica

 

gimrek

Kalendarz

Dzisiaj jest
Piątek
20 kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor

Galeria.

Galeria zdjęć

Bezpiecznie w Internecie

Dziecko w sieci

Dopalaczom mówimy: NIE!

Kto jest on-line?

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Statystyki

Odsłon : 988953

BEZPIECZNY STOK

bezpiecznystok


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Z wizytą w Urzędzie Gminy Mierzęcice PDF Drukuj Email
Wpisał A. Ł.   
Piątek, 02 Czerwca 2017 15:29
Od Urząd Gminy Mierzęcice

W dniu 19.05.2017 r. klasa III udała się na lekcję samorządności do Urzędu Gminy Mierzęcice. Powitała nas pani Sekretarz i zaprowadziła nas na salę sesyjną, gdzie zajęliśmy miejsca i przysłuchiwaliśmy się opowiadaniom o naszej gminie. Mało kto wiedział, że nasza gmina jest jednym z założycieli Międzygminnego Związku Komunikacji Publicznej – w skrócie MZKP. Zaciekawił nas fakt, że gmina płaci tylko za te kilometry, które autobus pokonuje na jej terenie. Nigdy więcej nie będziemy narzekać na brak połączenia, ponieważ teraz wiemy, że organizacja nie jest taka łatwa i tania. Opowiadanie o herbie naszej gminy również nas bardzo zaciekawiło. Mamy w herbie Gryfa, ponieważ na naszym terenie kiedyś osiedlili się rycerze. Kłosy zboża symbolizują gminę wiejską a kolory czerwony i niebieski to barwy Śląska. Mogliśmy odświeżyć nasze wiadomości z Wiedzy o Społeczeństwie, słuchając o Konstytucji, podziale administracyjnym oraz zadaniach, jakie ma gmina. Przypomnieliśmy sobie także, jak nazywają się spotkania, na których radni obradują. Dowiedzieliśmy się, ile razy w miesiącu musi odbyć się sesja oraz jakie podejmuje się czynności, kiedy radny wyprowadzi się poza teren gminy. Na zakończenie zwiedziliśmy gabinet pana wójta Grzegorza Podlejskiego i gabinet pani Sekretarz Bogumiły Szymończyk oraz wręczyliśmy kwiaty jako podziękowanie za poświęcony nam czas.